Dashwood

Ať pořád vládne ta pravá kamarádská atmosféra

Trochu z historie

Osadní kapely

S hudebností osady to léta nebylo slavné. Zpívat naši otcové a dědové uměli, repertoár byl svérázný. Pár písní z trampské klasiky a pak národní a s přibýváním veselosti mnohé, v tehdejší době sprostonárodní, které jsem tehdy lapal a dodnes nezapomněl.

Teprve s příchodem Gusty Rattaye a Slávka Gahuta, kteří obstojně ovládali harmoniku a klarinet, za doprovodu vozembouchu Ády Jonáky a někdy i houslí Sváti Hejla se něco uhrálo. Zpestřením bývala vystoupení Pepi Jirouše, který dobře ovládal knoflíkovou harmoniku. Za kytarami se chodilo buď na Rewaston, do Klínu nebo do hospody ke Kropáčkům. Svého času měl Pepa Kráťa krátce v držení funkční flašinet s nápisem Orchestrion of Dashwood.

Mnohem později se objevila plejáda kytaristů, nebo příležitostně i hráčů na jiné nástroje. Z nich zaslouží zmínky kapela tehdy mladého Vládi Kodeta, která někdy kolem roku 1975 pravidelně koncertovala na osadě. Dvě kytary, basa, benžo, foukací harmonika a jména Žán, Slávek, Jaromír.

Dnes hudebnost osady zejména při sezením v osadní klubovně ovládají bratři Kodetové, tu a tam s nimi Vláďa Fišer či Petra Kodetová, občasně i klasici Pirát s Tapinem.

TCO Dashwoos, sepsal Vladimír Havelka

Žádné komentáře
 
Snad se všem tyto stránky líbí a všem děkuji za návštěvu :-)